AvEG-Kon Logo
 
 

 

Muhabbet Kurt ile dayanışma eylemleri

Londra/Ulm/Lozan (23.11.2009)- Hukuksuz bir şekilde müebbet hapis cezası veriler Muhabbet Kurt ile dayanışma eylemleri yayılıyor. KonfederasyonumuzKadın Komisyonu eylemlere katılım çağrısı yaptı.

Londra
Britanya Kadın Platformu, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis kararı verilen Muhabbet Kurt ile dayanışma amacıyla dün Londra'da bulunan Woodgreen Kütüphanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Muhabbet Kurt ile dayanışmak için imza kampanyası başlatan AvEG-Kon Kadın Komisyonu'nun çağrısıyla yapılan eylemde, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü'nün yaklaştığına dikkat çekildi. Sık sık “Kadına yönelik şiddete hayır”, “Muhabbet Kurt yalnız değildir”, “Sosyalist kadınlar değil tecavüzcü polisler yargılansın”, “Tecavüzcü devlet hesap verecek” sloganları atıldı.

Eylem boyunca bildiriler dağıtıldı, Muhabbet Kurt için imza toplandı.

Ulm
Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu ULM Kadın Komisyonu üyesi göçmenler, Muhabbet Kurt ile dayanışma amacıyla eylem düzenledi. Eylemde, gözaltında tecavüz işkencesine uğrayan Muhabbet Kurt'un adaletsizce yargılanarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiği kaydedildi.

Eylemde göçmen kadınlar bildiri dağıttı, hukuksuz yargılama ile bilgiler verdi

Lozan
İsviçre'nin Lozan kentinde ise göçmen kadınlar, Aveg-KON Kadın Komisyonu'nun çıkarmış olduğu “Muhabbet Kurt Yalnız değildir” ve 25 Kasım bildirilerini dağıttı, kadın dayanışmasını büyütmeye çağırdı.

                   

 

 

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) Resmi Web Sitesi

E mail: info@aveg.org