AvEG-Kon Logo
 
 

 

Yaralı askerler Brown’ı görmeyi reddetti

Londra (15.12.2009)- İngiltere’nin Sunday Times gazetesine yayınlanan bir habere göre, Birmingham’daki hastanede tedavi gören İngiliz Afganistan savaş gazileri kendilerini ziyarete gelen Başbakan Gordon Brown’i görmeyi reddettiler.

Afganistan’da sürmekte olan savaştan yaralı çıkan askerlerin yarısı, tedavi görmek amacıyla İngiltere’nin Birmingham şehrindeki Selly Oak hastanesine kaldırıldılar. Gordon Brown’un ziyaretini ‘oportunistçe’ ve ‘zaman kaybı olarak değerlendiren askerler, bilinçli olarak Başbakan’dan sakındılar.

Askerlerden biri, “Gordon Brown’la konuşarak zamanımı harcamak ya da sırf kendilerini iyi göstermek amacıyla buraya gelenleri görmek istemiyorum” diyerek bir çok ciddi seviyede yaralı askerlerin tepkilerine ses oldu. Onun dışında başka askerler de kendilerini istenmeyen bir işin istenmeyen ürünleri olarak hissettiklerini ve şu anda kendileri adına ödeneklerini kesmek için dava yürüten savunma bakanlığının yaptığının yanlış olduğunu, dolayısıyla Gordon Brown’i görmek istemediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) Resmi Web Sitesi

E mail: info@aveg.org