Paris SKB çalışmalarına hız verdi PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email

PARİS (25.10.2013)- Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Paris’teki çalışmalarını Bölge Çalışma Komisyonları'nın toplantılarını gerçekleştirerek sürdürüyor.

 

Üç ayrı bölgede gerçekleştirilen toplantılarda, Rojava'ya destek kampanyası, Taksim tutsakları ile dayanışma kampanyası, geceler ve 25 Kasım ele alınarak kadınların tüm bu süreçlere daha etkin bir katılım sağlanması gereği vurgulandı. Bu kapsamda çeşitli etkinlik kararları alındı.

 

Toplantılarda ayrıca 'Nasıl bir çalışma tarzı' başlığı altında bölge çalışmalarının durumları ele alınarak ev toplantılarının niteliğinin güçlendirilmesi tartışmaları yapıldı. Ev toplantılarda ele alınacak eğitim konuları belirlendi.

 

Ev toplantıları sürüyor

 

Uzun bir süredir bölge çalışma gruplar üzerinden banliyölerde ev toplantıları gerçekleştiren Paris SKB, Bousy Sait Quen’de kadınlarla birlikteydi. Toplantıda Rojava ve Kürt kadınlarının durumu tartışıldı. 9 Kasım’da ACTIT Lokalinde gerçekleşecek olan Rojava’ya destek kermesi ve söyleşisine bölge kadınlarının katılımı katkıların nasıl sunulacağı tartışmaları yapıldı.