Ekim şehitleri ve Serkan Tosun anıldı PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email

VİYANA (28.10.2013)- 1992 yılında şehit düşen Gülnaz Karataş “Beritan” nezdinde düzenlenen Ekim ayı şehitler anmasında Rojava'da şehit düşen MLKP savaşçısı Serkan Tosun'un kırkıncı günününde bir anma gerçekleştirildi.

 

27 Ekim pazar günü, Viyana'da faaliyet yürüten FEYKOM'a bağlı Kürdistan İnformasyon Bürosu'nda yapılan anmaya ilgi ve katılım yüksek oldu.

 

Saygı duruşuyla başlayan anma, Rojava'da birlikte savaştığı Yasemin Güneş'in Serkan Tosun'un şehadetini anlattığı mektubu okunarak devam etti. Serkan Tosun'un Gazi mahallesinde düzenlenen cenaze töreninde öne çıkan birlik ruhu vurgulanırken, aynı atmosferin yapılan anmada da yakalandığı ve bunun diğer eylem ve etkinliklerimizde geliştirilerek sürdürülmesi gerektiği ifade edildi.

 

FEYKOM adına yapılan konuşmada “Beritan hewalin şehadeti düşmana teslimiyeti kabul etmeyen bir duruşun ifadesidir” denildi. Konuşmacı, Serkan Tosun'un şehadetinin kavganın enternasyonal boyutları açısından önemini vurgulayarak sözlerini sonlandırdı. Anma etkinliği Ekim şehitlerini anlatan sinevizyon gösterimi ile tamamlandı.