Young Struggle: 'Gaye'nize ulaşamayacaksınız PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email

KÖLN(06.11.2013)-Türk Devletinin mahkemeleri tarafından Sosyalistlere verilen binlerce yıllık hapis cezalarına ilişkin tepkiler artıyor. Avrupa Young Struggle yazılı bir açıklama yaparak mahkeme sonucuna tepki gösterdi. Yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz.


8 Eylül 2006 tarihinde ''Gaye Operasyonu'' olarak bilinen polis baskınlarıyla birçok sosyalist gözaltına alınmıştır. Faşist rejimin her türlü olanağı kullanılarak iki yıl boyunca yapılan hazırlık sonucu gözaltına alınan sosyalistler tutuklanmış çeşitli hapishanelerde tutsak edilmiştir.


Emniyet Müdürlüğü tarafından MLKP'ye (Marksist Leninist Komünist Parti) yönelik olduğu açıklanan operasyon sonucunda, MLKP'nin çökertildiği iddaa edilmişti.Dava süresi boyunca birçok sosyaliste yönelik örgüt ile bağlıntısı olduğuna dair en ufak bir kanıt bulamayan polis, birçok dosya üreterek davayı bir komploya çevirmiştir.Operasyonun üzerinden 8 yıl geçtikten sonra, 5 Kasım 2013 tarihinde 26 sosyalistlere ağır cezalar yağmıştır. Bu dava ile Türk devleti kendi hukukunu bile ayaklar altına almıştır. Sosyalistlerden Ali Hıdır Polat, Naci Güner, Ziya Ulusoy, Bayram Namaz, Arif Çelebi, İbrahim Çiçek ve Füsun Erdoğan müebbet hapis cezalarına çarptırılmıştır. MLKP'nin belirli bir dönemdeki 155 eyleminin sorumluluğunu sosyalistlere yükleyen mahkeme, müebbet hapis cezalarına ek olarak ayrıca her biri için 24'er yıl hapis cezası vermiştir. Diğer sosyalistlere ise 10 yıl ile 37 yıl arasında değişen hapis cezaları vermiştir. Birçok kişi hakkında yakalama kararı çıkmıştır.


Hapishanelerinde 10.000'i aşkın devrimci tutsağın bulunduğu Türk devleti hak gasplarında, işkencede, işçi sınıfı ve tüm ezilen unsurlara baskıda birinciliği kimseye bırakmama gayretini devam ettirmektedir. Çocukların hapishanelerde taciz ve tecavüze uğradığı bir ülkede özgürlük ve sosyalizm mücadelesi hertürlü barbarlıkla bastırılmaya çalışılmaktadır.


Türk devleti gibi Fransız devletide bu insanlık dışı uygumalarında yerini belirlemektedir. 29 yıl hapis cezası alan Elif Almakça ve İbrahim Duman Fransız devleti tarafından Türk devletine iade edilmeye çalışılmaktadır. Fransa'nın ırkçı ve faşist politikaları ile bugüne kadar 27.000 insan sınırdışı edilmiştir.


Bizler Young Struggle olarak Türk ve Fransız devletlerinin faşist politikalarını lanetliyoruz.


Şu bilinmelidir ki, faşist rejimin idda ettiği gibi sosyalizm mücadelesi çökertilememiştir. ''Gaye''lerine ulaşılamamıştır. Aksine bu baskı politikaları gençliği özgürlük ve sosyalizm mücadelesinde daha da öfkelendirmiştir.


Bayram Namaz: "Umut her daim yürürlüktedir. İnsanlık, umut ve kardeşliğe dair her sözü bir yerlere yazacaktır. Tarih bu topluluğu beraat ettirecektir"

Seyfi Polat:''Er ya da geç bu sömürgeci rejimin yıkılacağına inanıyorum. Gerçek adaleti halklarımız sağlayacak ''


YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM!