Wuppertal Gençlik Evi kongresini topladı PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email
WUPPERTAL (06.11.2013)- Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)’e  bağlı olarak faaliyet yürüten Wuppertal Gençlik Evi  olağan kongresini gerçekleştirdi.
Canlı ve verimli tartışmalarla geçen kongrede Gençlik Evi faliyetlerinin daha örgütlü ve planlı yürütülmesi kararı çıktı.

Dernek üyeleri yaptıkları konuşmalarda; yaptıkları etkinliklerin yetersiz olduğu, önümüzdeki süreçte kurumu işlevsel kılmak gerektiği noktasında hem fikir oldular.

 

Üç aylık faaliyet planının çıkarılması, ayda bir üyeler toplantısının gerçekleştirilmesi, siyasal gelişmelerin tartışılması, çocuklarla birlikte  Bäckeria tag düzenlenmesi, folklor kursu düzenlenmesi ve Mart ayında yeni kongrenin düzenlenmesi kararları alındı.

 

Kongrede çoğunluğu kadınlardan oluşan altı kişilik bir yönetim kurulu seçildi. Ayrıca kültür sanat sorumlusu ve Solingen temsilcisi belirlendi. Karawane den bir dostun çoçuklarla özel olarak ilgilenmesi  “çoçukların burası neşeliymiş yine gelmek isteriz ” demelerine yol açtı. Çoçuklar Kürtçe kurs düzenlenmesi talebindede bulundular.