SKB: Utanç duvarına hayır, Gökhan yalnız değildir PDF  ICON_SEP Print ICON_SEP  Email

MANNHEİM (07.11.2013)- AvEG-Kon’a bağlı Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) yazılı bir açıklama ile AKP rejiminin Nusaybin – Qamışlo arasında ördüğü utanç duvarına karşı ölüm orucunda olan Ayşe Gökkan’ı sahiplenme çağrısında bulundu.

 

Konuyla ilgili yayınlanan açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

 

UTANÇ DUVARLARINA KARŞI AYŞE GÖKKAN’IN YANINDAYIZ!

 

İsrail siyonizminin Filistin Gazze sınırına ördüğü duvarın bir benzerini AKP İktidarı Nusaybin- Qamışlo sınırına örüyor. Sömürgeci, işgalci kirli savaş politikalarını perçinleyen AKP İktidarı Nusaybin- Qamışlo sınırında ördüğü duvar ile insanlık tarihinin en utanç verici yapılarından birini inşa ediyor… Bu duvar, İsrail’in, Filistinlilerin geçişini önlemek amacıyla inşa ettiği ‘Utanç Duvarı’na benzer bir duvar… Rojava sınırına örülen bu duvarın da işlevi tampon bölge oluşturmak ve geçişleri önlemektir.

 

Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan inşası süren Utanç Duvarına karşı ölüm orucuna başladı. Bugün 9. Gününde olan direnişe 50’ye yakın seçilmiş belediye başkanı ve meclis üyesi de eşlik ediyor. Yıllarca mayınlar ve tel örgülerle bölünen Kürdistan coğrafyası şimdi de duvarlarla bölünmek isteniyor. Senaryo ise çok tanıdık… Bizler biliyoruz ki bu duvar soluk soluğa bir Devrimin inşası içerisinde olan Rojava halkınadır. Fakat sömürgeci diktatörlük bilmelidir ki: O duvarlarınız vız gelir!..

 

Kürt kadınlarının yıllardır sömürgecilere diz çöktüren yiğitliğini kuşanan Ayşe Gökkan’ı, gerçekleştirdiği Ölüm orucu direnişini selamlıyoruz… Serhıldanların en önünde yürüyen Kürt kadınları AKP İktidarının demokratikleşme oyalamalarına karşı da yalanın perdesini yıkan öncü güç oluyorlar.

 

Ayşe Gökkan’ın utanç  duvarlarına karşı başlattığı ölüm orucu Kürt halkının ve Kürt kadınlarının dünden yarına evrilen direnişinde bir basamak olacaktır… Avrupa’da yaşayan Türkiye’li ve Kürdistan’lı kadınları Ayşe Gökkan’ı desteklemeye çağırıyoruz.

 

AYŞE GÖKKAN YALNIZ DEĞİLDİR!

UTANÇ DUVARLARINA HAYIR!

SOSYALİST KADINLAR BİRLİĞİ

Sosyalist Kadınlar Birliği